top of page

ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ

 НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

Орієнтовні Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів  гімназії

 І рівень – початковий (1–3 бали). Відповідь учня фрагментарна, характеризується початковими уявленнями про предмет вивчення. Вміння несформовані, рівень самостійності навчальної діяльності низький.

  ІІ рівень – середній ( 4–6 балів). Знання неповні, поверхові. Учень відтворює основний навчальний матеріал, але недостатньо осмислено, не вміє самостійно аналізувати, робити висновки. Здатний розв′язувати завдання за зразком. Володіє елементарними вміннями навчальної діяльності.

    ІІІ рівень – достатній ( 7–9 балів). Учень знає істотні ознаки понять, явищ, зв′язки між ними, а також самостійно застосовує знання в стандартних ситуаціях, володіє розумовими операціями (аналізом, синтезом, абстрагуванням, узагальненням тощо), вміє робити висновки, виправляти допущені помилки. Відповідь учня повна, правильна, логічна, обґрунтована, проте без елементів власних суджень. Він здатний самостійно здійснювати основні види навчальної діяльності.

   ІV рівень - високий ( 10–12 балів). Знання учня є глибокими, міцними, системними; учень вміє застосовувати їх для виконання творчих завдань. Його навчальна діяльність позначена вмінням самостійно оцінювати навчальні ситуації, явища, факти, виявляти і відстоювати власну позицію.

Наказ МОН «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з біології

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з геогрофії

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з англійської мови

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з інфоматики

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з історії

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з математики

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з правознавства

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з української мови

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з української  та зарубіжної літератури

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з фізики та астрономії

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з фізичної культури

 Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з хімії

 STEM-освіта  - дієвий інструмент нової української школи

STEM – освіта сьогодні є однією з інноваційних технологій в сучасній українській школі, яка спрямована на успішну реалізацію компетентнісного підходу до навчання. Головним її завданням є навчання школярів системного мислення на уроках математики. Над цим працює вчитель математики гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Іваній О.Г., яка на своїх уроках застосовує завдання прикладного характеру. Вона вчить вихованців жити в світі, що стрімко розвивається, легко й швидко адоптуватися до нових технологій. На уроці з теми «Десяткові дроби навколо нас» учні вчилися купувати й продавати, робити розрахунки, ремонтуючи кімнату, пропонували рецепти ліків, які повинні допомогти хворому. Урок математики був цікавий для п՚ятикласників. Вони не тільки здійснили самооцінювання, але й оцінили роботу вчителя, який отримав «12 балів». А учні – смайлик «Молодець».

344559877_135417776093683_3120653673875844200_n.jpg
344583682_6175329372513298_5223983229163148121_n.jpg
344608524_987050586066562_8677156209034828252_n.jpg
344688168_3579565395704941_3387511254899002524_n.jpg
344765760_6256993261045189_4705004935712271084_n.jpg

У 5 класі гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни з першого вересня  учні вивчають  міжгалузевий курс «STEM», який передбачає  формування цілісного, системного уявлення про феномени природи, науки й техніки, стійкого інтересу до науково-технічної творчості, нових технологій, предметів природничо-математичного циклу та мотивації до їх вивчення. На уроці з теми «Чому світ кольоровий? Світлові ефекти» здобувачі освіти вчилися виготовляти голографічні піраміди. Цю ж роботу  продовжує педагог  й на уроці з предмета «Пізнаємо природу». Під час проведення уроку з теми «Вода – середовище життя» учитель географії  Талалай С.В. використав сайт The Deep Sea, який дозволяє здійснити найбільш всебічну інтерактивну подорож частинами світового океану, використовуючи  індивідуальні учнівські  гаджети.  Потім школярі намалювали  морську істоту, яка змогла б прожити у найглибшій частині океану, у яку людина коли-небудь пірнала,  й представити її однокласникам, розповівши  про її унікальні можливості.

0.jpg
777.jpg
ььььь.jpg
222.jpg
777777.jpg
4444.jpg
IMG_3919.JPG
IMG_3920.JPG
IMG_3889.JPG

  STEM-освіта забезпечує гнучкий процес для проектування на уроках біології. Цю форму роботи практикує Кобець Наталія Михайлівна. Метод проектів завжди орієнтований на самостійну роботу  - індивідуальну, групову, парну, яку  учні виконують протягом певного часу. Цей метод органічно поєднується з груповим підходом, під час якого гімназисти проводять свої дослідження на основі власних ідей, різних підходів. Дослідивши проблему,  презентують результати своїх досліджень. Проекти, які створюють учні Наталії Михайлівни, цікаві й змістовні:  «Парвоцвіти – вісники весни», «Вода – джерело життя», «Екологічний стан річки Борзенки»…

       Ледень Тетяна Григорівна, учитель хімії, успішно застосовує на уроках елементи STEM-освіти, які  дозволяють не тільки вивчати теоретичний матеріал, але й закріплювати знання за допомогою можливостей практичного застосування різноманітних завдань.

     Одним із ефективних засобів формування компетентностей є дослідно-проектна діяльність, яка створює умови для творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції: мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні. Тому навчальний матеріал Тетяна Григорівна намагається  максимально унаочнювати й систематизувати. Малюнки, відеоролики, схеми допомагають подавати матеріал яскраво та нестандартно. Учні стають співучасниками уроку.  Вони долучаються до дослідницької роботи, захищають свої проекти.

      Засобом розвитку інтелектуальної та емоційної сфери особистості, що формує здатність уявляти, співпереживати, узагальнювати й застосовувати набуте упродовж життя, є пошуково-дослідницька робота, яку успішно застосовує учитель фізики Єргалієва Н.В. Дослідницький метод у навчанні   - метод залучення учнів до самостійних та безпосередніх спостережень, на основі  яких  вони встановлюють  зв'язок предметів та явищ дійсності , роблять висновки, пізнають закономірності. Внесення елемента дослідження до начальних занять сприяє вихованню у школярів активності, ініціативності, допитливості, розвиває їх мислення, заохочує потребу   в самостійний пошук та «відкриття» , задовольняє їх  дослідницький рефлекс. Фронтальні лабораторні роботи, які виконують учні під керівництвом педагога, більшою мірою, ніж демонстраційний експеримент, сприяють формуванню дослідницьких умінь учнів. Щоб ефективно реалізувати їх навчальну функцію, учителю слід навчати окремих операцій користування приладами, щоб школярі менше часу витрачали на техніку експерименту, а більше – на його планування, спостереження досліду, аналіз результатів.

   Вихованці Наталії Василівні – активні учасники Всеукраїнського-конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Серед них є переможці обласного та всеукраїнського рівнів.

IMG_3877.JPG

    Інтеграція навчання – основний складник STEM-освіти. У цьому переконана вчитель математики Гриненко Тетяна Анатоліївна. На кожному уроці вона пропонує вихованцям задачі економічного змісту,   обчислення банківських відсотків податкових платежів, учні проводять обробку й аналіз статистичних даних, виконують математичне моделювання.  На уроках інформатики школярі обробляють, зберігають та передають економічну інформацію, будують статистичні таблиці, діаграми, розробляють презентації, створюють малюнки.   Однією з  форм на уроках математики, які використовує вчитель,  є лабораторно-графічні роботи. Вони дають можливість повніше й більш свідомо засвоїти математичні залежності між величинами, ознайомитись із вимірювальними й обчислювальними приладами та їх застосуванням на практиці, навчитися проводити вимірювання та обчислення з певною точністю.

IMG_3928.JPG

  Однією з STEМ-технологій навчання математики є використання прикладних задач, які використовує в освітньому процесі Іваній Ольга Григорівна. На її думку, задача має демонструвати практичне застосування математичних ідей і методів та ілюструвати матеріал, що вивчається на певному уроці, містити відомі або інтуїтивно зрозумілі учням поняття й терміни, а також реальні числові дані, що не ведуть до громіздких обчислень. За таких умов використання прикладної задачі, складеної на матеріалах суміжних предметів, може дати потрібний педагогічний ефект. Для різних вікових груп прийоми й методи навчання добирає  різні. Разом з учнями розробляє алгоритм розв’язку. Про ефективність роботи вчителя свідчать результати ЗНО, яке вихованці успішно здають.

       Хмарні технології в навчанні

    Дистанційн форма навчання, яка була запровваджена з 13 березня 2020 року,  дала поштовх до активного впровадження в навчальний процес храрних технологій, які надають користувачам Інтернету доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса.

     Досвід роботи вчителів гімназії переконав, що хмарні технології в навчанні надають ряд переваг:

  • економія засобів на придбання програмного забезпечення (використання технології Office Web Apps (Office онлайн));

  • зниження потреби в спеціалізованих приміщеннях;

  • виконання багатьох видів навчальної роботи, контролю і оцінки online;

  • економія дискового простору;

  • антивірусна, безрекламна, антихакреська безпека та відкритість освітнього середовища для вчителів і для учнів.

Приклади використання хмарних технологій у гімназії:

  • Використання Office Web Apps-додатків. (Office 365)

  • Електронні журнали і щоденники. (http://shodennik.ua/)

  • Он-лайн сервіси для освітнього процесу, спілкування, тестування.

  • Системи дистанційного навчання, бібліотека, медіатека.

  • Сховища файлів,спільний доступ. (Dropbox,SkyDrive)

  • Спільна робота

  • Відеоконференції. з використанням платформи  ZOOM

  • Електронна пошта з доменом гімназії.

  • Сервіси Google Apps;

Google надає безліч додатків і сервісів, що допомагають в навчанні.

  •    Google ArtProject – інтерактивно-представлені популярні музеї світу,

  •    Google Docs – онлайновий офіс,

  •    Google Maps – набір карт ,

  •    Google Sites – безкоштовний хостинг, який використовує вікі-технологію,

  •    Google Translate – перекладач,

  •    YouTube – відеохостинг.

  •    Google Диск – єдиний простір для зберігання файлів і роботи з ними.

Наукове товариство

          З 2002 року  на базі гімназії працює наукове товариство"Еврика". За цей час більше 60 гімназистів спробували себе в ролі дослідників. Серед них приблизно 40 членів МАН стали переможцями обласного та всеукраїнського етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робі

Статут

наукового товариства «Еврика»

гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни

Борзнянської районної ради

Чернігівської області

 

Затверджено  загальними зборами наукового товариства

Протокол №1 від 15 вересня 2015 р.

             Директор гімназії                                А.Є. Рябоштанова

      1. Загальні положення

     Наукове товариство учнів гімназії «Еврика» – це творче об’єднання старшокласників, яке сприяє розвитку їх здібностей і обдарувань, самовизначенню з напряму дослідницької роботи в різних галузях науки й техніки, забезпечує їх творчий, інтелектуальний, духовний розвиток, підготовку до майбутньої професійної та громадської діяльності.

         Основна мета товариства — створення умов для виявлення, розвитку й підтримки юних талантів та обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей та юнацтва, сприяння науковій та дослідно-експериментальній діяльності учнів.

        Головними завданнями товариства є:

- задоволення потреб учнівської молоді в професійному самовизначенні відповідно до її інтересів і здібностей;

- розширення світогляду учнів у галузі досягнень вітчизняної та зарубіжної науки;

- удосконалення умінь і навичок самостійної роботи учнів, підвищення рівня знань та ерудиції в галузях науки, що їх цікавлять;

- розвиток пізнавальної активності, дослідницьких вмінь та навичок, творчих здібностей учнів у процесі навчальної та пошуково-дослідницької діяльності;

- знайомство гімназистів із методами й прийомами наукового пошуку;

- формування вміння працювати з науковою та науково-популярною літературою, відбирати, аналізувати, систематизувати матеріал, виявляти й формулювати проблеми, грамотно оформляти наукову роботу, вести наукову дискусію, виступати перед аудиторією з доповідями, працювати з обладнанням, необхідним для наукових експериментів, здійснювати дослідницькі проекти;

- виховання високих моральних якостей науковця, толерантної, культурної особистості, свідомого громадянина, патріота України;

-  створення умов для самовизначення, самореалізації та саморозвитку творчої особистості в умовах нових соціальних перспектив.

 

2. Організація навчально-виховного процесу

Товариство здійснює свою роботу на основі річного планування. Його план роботи затверджується директором гімназії. Прийом учнів до товариства  здійснюється на початку кожного навчального року (з 15 вересня до 1 жовтня). Підставою для зарахування  до товариства є письмова заява учня (учениці)   5(9)-7(11) класів гімназії та рекомендація педагогічної ради закладу.

       Товариство працює за напрямами діяльності, визначеними установчими зборами учасників навчально-виховного процесу. З врахуванням  профілів навчання учнів 6(10)-7(11) класів гімназії визначені такі напрями діяльності: фізико-математичний, історико-філологічний, природничих наук, іноземної філології.

Відповідно до напрямів діяльності створені наукові секції:

–  секція математики, фізики та інформатики;

–  секція англійської та німецької  мов;

–  секція хімії, біології й географії;

–  секція української мови і літератури, історії.

      Старшокласники обирають наукову секцію, у якій бажають працювати, та визначають тему роботи з переліку тем, запропонованих  педагогами для дослідження. Учитель є науковим керівником, який надає учню необхідні консультації.

 Наукова робота є важливою та ефективною формою самостійного навчання старшокласника.

Метою написання наукової роботи є:

•        систематизація, поглиблення й закріплення знань з обраної теми;

•        вироблення й розвиток навичок проведення дослідницької роботи;

•        удосконалення навичок роботи з текстами художніх творів, документами, довідниковою та спеціальною літературою;

•        розвиток умінь, що допомагають узагальнювати різноманітний матеріал, робити висновки, правильно оформляти роботу згідно вимог.

       Після написання  робіт учні  захищають свої наукові дослідження перед однокласниками й своїми науковими керівниками. Кожна наукова секція визначає кращі роботи, їхні автори  виступають з тезами наукових досліджень на щорічній підсумковій конференції, на якій присутні представники  учнівського та педагогічного колективу гімназії. Усі учні-переможці нагороджуються грамотами, подяками. Матеріали підсумкової конференції з тезами виступів друкуються в щорічному збірнику.

     Учні, які написали найкращі наукові роботи з відповідних напрямів діяльності товариства та стали у своїх секціях переможцями, за рекомендацією вчителів-наукових керівників мають право на представлення та захист  своєї роботи на Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

 

     3. Учасники навчально-виховного процесу

Членами товариства є учні 5(9)-7(11) класів  гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни. Науковими керівниками учнів – членів товариства є вчителі гімназії, які призначаються з числа найбільш досвідчених педагогічних працівників закладу. Наукові керівники самостійно добирають підручники, навчальні посібники, методично-наукову літературу, дидактичні матеріали, педагогічні технології, що мають забезпечити якісну реалізацію головних завдань, визначених статутом.

 

    4. Управління та керівництво

Управління діяльністю товариства здійснюється його засновником, гімназією імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Борзнянської районної ради Чернігівської області. Безпосереднє керівництво товариством здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи  гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни. Призначення та звільнення керівника товариства, керівників секцій здійснюється на загальних зборах учнів-членів наукового товариства, керівників секцій та вчителів, які є науковими керівниками. Загальні збори учасників навчально-виховного процесу відбуваються один раз на рік у вересні кожного навчального року. На зборах керівник товариства, керівники наукових секцій звітують про роботу за минулий рік та планують роботу на новий навчальний рік.

 

    5. Майно та фінансово-господарська діяльність

Наукове товариство учнів «Еврика» організовує свою основну діяльність на матеріально-технічній базі  гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Борзнянської районної ради Чернігівської області.

FLAG FOOTBALL

BASKETBALL

SOCCER

BASEBALL

FLOOR HOCKEY

INDOOR SOCCER

18 SEP

6:30 pm - Boys Varsity Soccer @Home

20 SEP

4:00 pm - Boys JV Soccer @MLK HS

ПАСПОРТ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА УЧНІВ

«ЕВРИКА» ГІМНАЗІЇ ІМЕНІ ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША

                                             М. БОРЗНИ

 

1.

Статус НТУ

Шкільне

2

На базі якого закладу працює

  Гімназії імені Пантелеймона Куліша м. Борзни Борзнянської районної ради Чернігівської області

3

Адреса

16400,  м. Борзна, вул. Б.Хмельницького , 1.

3.1

Телефон

тел.: (04653) 2-16-16

4

Рік створення

2006

5

Напрями діяльності

1) фізико-математичний

2) історико-філологічний

3) природничий

4 ) іноземної філології

6

Перелік секцій

Учнівське наукове товариство має секції:

Назва секції

ПІБ

керівника

Кількість учнів

математики

 Іваній О.Г.

учитель математики

6

фізики

 Єргалієва Н.В. учитель фізики

5

англійської мови

 Семирод С.М.

вчитель англійської мови

3

біології

 Кобець Н.М.

вчитель біології

4

географії

 Талалай С.В.

учитель географії

          4

української мови і літератури

 Гирич Н.В.  учитель української мови і літератури

5

історії України 

 Граб О.М. вчитель історії

5

педагогіки й психології

 Білоус Т.Д. практичний психолог

3

7

Всього членів

49,  з них  дійсних членів МАН     -  35

8

Інформація про працівника закладу, який відповідає за цей напрямок роботи:

Прізвище

 Линник

Ім’я

 Людмила

По батькові

 Михайлівна

Посада

заступник директора з навчально-виховної роботи

Робочий телефон

(04653) 2-16-16

 

 

Затверджено  загальними зборами наукового товариства

Протокол №1 від 15 вересня 2015 р.

 

 

          Директор гімназії                                А.Є. Рябоштанова

DRAMA CLUB PRESENTS:

Grease

JANUARY 15-25

TICKETS ON SALE NOW!

                                План роботи наукового товариства „ Еврика”

            Зміст роботи

          Термін     

      виконання

Відповідальний

Примітка

 

                                            ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ            

 

1.

Розробка програми та статуту товариства

    до 20.10

       секретар

 

2.

Підготовка і проведення установчої конференції НТ

    листопад

     керівник НТ

 

3.

Комплектування секцій НТ, визначення форм роботи

    до 01. 11

      вчена рада

 

4.

Оформлення інформаційного стенда

    до 01. 02

       секретар

 

5.

Налагодження ділових і наукових зв’язків із науковцями Ніжинського державного університету

    жовтень

      секретар

 

6.

Проведення підсумкової науково – практичної конференції

 

   травень

 

     вчена рада

 

7.

Проведення засідань ученої ради

за потреби

    керівник НТ

 

                                                     НАУКОВО – ПОШУКОВА РОБОТА

1.

Визначення тем наукових досліджень МАН

    жовтень

керівники секцій

 

2.

Опрацювання наукової літератури з теми наукового дослідження

жовтень - листопад

учні

 

3.

Підготовка реферативних матеріалів з теми наукового дослідження

листопад

учні

 

4.

Захисти наукових робіт на спільному засіданні методичної ради та вченої ради НТ

січень

керівники секцій

 

5.

Підготовка до написання контрольних робіт з базових дисциплін

протягом семестру

учителі

 

6.

Участь у семінарських заняттях

протягом року

учні

 

7.

Захист науково – дослідницьких робіт в обласному етапі

лютий

науковий керівник

 

                              масово – просвітительська робота

 

1.

Проведення семінарських занять з питань науково – дослідницьких робіт

   ІІ семестр

ЗНМР

 

2.

Випуск загально гімназійного журналу „ Гімназійні візерунки”

Протягом семестру

секретар

 

3.

Організація  служби консультаційної допомоги для учнів гімназії з базових предметів

щомісячно

учителі предметники

Performing Arts

 

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me and you can start adding your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.
This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.

bottom of page